مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف

مقایسه ما بین وب سرورهای Apache ، LiteSpeed و Nginx بوده و در این بین برای کارایی بیشتر و شبیه سازی نزدیکتر به آنچه کاربران وردپرسی در سطح اینترنت استفاده ‌کنند از پلاگین‌های Cache مختلف استفاده شده است.

همچنین از ویژگی مهم KeepAlive به شکل فعال و غیر فعال استفاده شده تا بیش از پیش به شرایط فعلی هاست‌های فعلی ارائه شده در سطح اینترنت شویم.

تست‌های ما بر روی وب سرورهای ذکر شده با پلاگین متعدد تست شده که به اختصار به شرح زیر می‌باشند.

– وب سرور liteSpeed از پلاگین‌های LiteSpeed Cache ، WPRocket و W3 Total Cache استفاده شد است.

– وب سرور Apache را با پلاگین‌های W3 Total Cache و WPRocket را تست است.

– و در وب سرور Nginx از FastCGI استفاده شده است.

نکته : برای اطمینان از حداکثر کارایی پلاگین‌های W3 Total Cache و WPRocket از سیستم Rewrite Rule استفاده شده است.

با استفاده از شرایط سخت افزاری و نرم افزاری که ذکر شده تست‌های متعددی گرفته شد که در انتها نتیجه زیر حاصل این آزمایش بود.

مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف

مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف

همانطور که ملاحظه می‌کنید وب سرور liteSpeed با تمامی گزینه از سرعت پاسخ دهی بیشتری برخوردار بوده و عملکرد بسیار قابل قبولی را در مقیاس ۱۰ و ۱۰۰ کاربر همزمان برای ما نمایش داد.

برای شفاف سازی و عملکرد این مقایسه بین وب سرورهای Apache ، Nginx و LiteSpeed ما روند را تا ۱۰۰۰۰ در خواست ادامه داده تا در نهایت به این نتیجه رسیدیم که وب سرور Apache با W3 Total Cache و WPRocket به ترتیب ۱۳۰۰ و ۷۰۰ درخواست را به صورت همزمان پاسخ داد و در مقابل liteSpeed با همین پلاگین‌ها توانست تا  حدود ۴۸۰۰ درخواست را پاسخ دهد و در Nginx پاسخ‌دهی به همان نسبت مقایسه نموداری تصویر بالا در حدود ۸۰۰ درخواست را به صورت همزمان پاسخ‌دهی نمود.

نتیجه گیری مقایسه عملکرد وردپرس در وب سرور Apache ، Nginx و LiteSpeed

در ادامه با سنجش و چک کردن حالت‌های دیگر به همین نتایج دست یافتیم و در مجموع می‌توان گفت عملکرد litespeed با وجود LiteSpeed Cache Plugin که مخصوص همین وب سرور است بهترین عملکرد را داشت و توانست در پیک کاری ۱۰۰ کاربر ۴۸۰۰ تراکنش بین وب سرور و کاربر را مدیریت و انجام دهد و در یک کلام می‌توان گفت لایت اسپید ، می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌ای برای افرادی باشد که اهمیت زیادی به سرعت لود و پاسخ‌دهی به کاربران خود دارند ، باشد..

 

همچنین مقایسه ی خوبی برای بررسی سرعت با افزونه های مختلف به شرح زیر است

مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف

مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف

در حال حاضر وب سرورهای وبرهاست درکنار ارائه هاست SSD NVMe با توجه به امکانات و سرعت لایت اسپید از این وب سرور بهره برده است و شما کاربران گرامی می‌توانید با خرید هاست میزبانی لینوکس از مزایای لایت اسپید استفاده کنید.

امیدواریم از مطلب مقایسه سرعت پاسخ دهی وردپرس در وب سرورهای مختلف استفاده لازم را برده باشید.

کاربر گرامی شما می‌توانید سؤالات مربوط به این آموزش را در بخش کامنت‌ها عنوان کرده و در همین قسمت پاسخ خود را دریافت کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.